ГО ЛОПО «Спонділаклуб»
Медичний центр «Хвороб хребта та суглобів»
Записатися на прийом
x

Запис на прийом

Бажана дата прийому

ГоловнаМи лікуємо ➠ Сколіоз

Сколіоз

Сколіоз - бічне викривлення хребта у людини. Викривлення може бути вродженим або набутим. Ще зовсім недавно Сколіозом називали будь-яке викривлення хребта у фронтальній площині, фіксоване або не фіксоване, так і медичний діагноз - сколіотична хвороба. Сколіоз - прогресуюче диспластичне захворювання зростаючого хребта у дітей у віці від 6-15 років, частіше за все дівчаток. Сколіоз - бічне викривлення хребта з обов'язковою ротацією тіл хребців (торсією), характерною особливістю якого є прогресування деформації, пов'язане з віком і ростом дитини.

Класифікації сколіозу: 1) за походженням; 2) за формою викривлення: С - подібний сколіоз (з однією дугою викривлення); S - подібний сколіоз (з двома дугами викривлення); Z - подібний сколіоз (з трьома дугами викривлення). 3) по локалізації викривлення; 4) За зміною ступеня деформації в залежності від навантаження на хребет. 5) За клінічним перебігом. 80% cколіозів мають невідоме походження, і тому називаються идиопатичними. Рентгенологічна класифікація: 1. Ступінь cколіоза. Кут сколіозу 1 ° - 10 °; 2. Ступінь cколіоза. Кут сколіозу 11 ° - 25 °; 3. Ступінь cколіоза. Кут сколіозу 26 ° - 50 °; 4. Ступінь cколіозу. Кут сколіозу> 50 °.

Умовно розрізняють чотири ступені розвитку деформації: Перша ступінь - порок постави внаслідок м'язової слабкості - міопатії і недостатності розвитку зв'язкового апарату. Друга ступінь - бічне викривлення хребетного стовпа. Деформація не фіксуюча. Третя ступінь - виражений Сколіоз з виразним компенсаторним викривленням. Деформація фіксована. Четверта ступінь - різко виражена фіксована деформація з важкою торсією і некоррігірующімся ребровим горбом.

Найпростіша діагностика сколіозу: в ранніх стадіях викривлення виявляються найкраще тестом «в нахилі». При цьому пацієнт нахиляється вперед з вільно опущеними руками. Перевіряючий дивиться ззаду на хребет і зазначає асиметрію - виступаюче стегно, що підносяться з одного боку ребра або лопатку, викривлення хребта. Величина викривлення хребта вимірюється за допомогою рентгенівського знімка всього хребта стоячи. Можливі й вроджені реберні деформації і деформації тіл хребців. За допомогою цієї інформації можна відрізнити ідіопатичний і вроджений сколіоз. На рентгенівському знімку в бічній проекції можна також визначити, чи є вроджені деформації в цій площині або порушення нормальних вигинів хребта - фізіологічних кифозов і лордозів.

Визначення кута сколіозу лягло в основу клініко-рентгенологічної його класифікації. Кут сколіозу встановлюють по рентгенограмі, знятої в передньо-задньому напрямку, в такий спосіб: вище і нижче первинної кривизни визначають два нейтральних хребця з набиратися протягом усієї міжхребцевої щілиною і паралельними відповідними поверхнями хребців. Через вершину верхнього хребця і підстава нижнього хребця в поперечному напрямку проводять дві лінії. З середини верхньої лінії через центр нейтрального хребця опускають перпендикуляр, а з середини нижньої лінії відновлюють перпендикуляр. Перетин перпендикулярів утворює кут сколіозу.

Помилково вважати, що сколіоз є у всіх і лікувати його не треба, рано чи пізно навіть незначне викривлення хребта призведе до болів в спині, хронічних захворювань внутрішніх органів, міжхребцевих гриж дисків, мігрені та інших серйозних захворювань. Що можна сказати напевно - так то, що в радянському союзі сколіозом хворіли менше, чим обернеться теперішня ситуація не відомо нікому. Лікувати сколіоз необхідно своєчасно, і чим раніше Ви звернетеся до фахівця, тим раніше можна розпізнати захворювання.

Наверх