ГО ЛОПО «Спонділаклуб»
Медичний центр «Хвороб хребта та суглобів»
Записатися на прийом
x

Запис на прийом

Бажана дата прийому

ГоловнаМи лікуємо ➠ Артроз (Остеоартроз)

Артроз (Остеоартроз)

Артроз - одне з найпоширеніших захворювань суглобів, при яких уражається хрящ покриває дотичні кісткові структури всередині суглобів. Найбільш імовірна причина цього захворювання - спадкова схильність, посттравматичний послідність, переохолодження, осьові навантаження при важкій роботі, і постінфекційні ускладнення захворювань суглобів.

При остеоартрозі хрящ стає менш еластичним і менш гладким і погано захищає кістки від навантаження. Перші ознаки остеоартрозу: біль, яка затихає в спокої. Пізніше біль в суглобі турбує і в спокої, посилюючись при навантаженні, пізніше вже біль і ночами, з'являється набряклість суглобів (синовіт) з підвищенням місцевої температури і температури тіла. Світовий медичний термін - остеоартрит, хоча в розмовах пацієнтів можна почути: артроз, відкладення солей, сухий хронічний артрит, гіпертрофічний артрит, деформуючий артроз, остеоартроз.

Точно кажучи - «відкладення солей» не зовсім правильне визначення, при артрозі відбувається порушення обміну солей в хрящі. Через це - хрящ розтріскується, стає менш еластичним, менш гладким і тому хрящ змушений гірше захищати кістки від навантаження.

Артроз (Остеоартроз) - це спадкове схильність, після травматична ускладнення, результат переохолодження, виникає при великих фізичних навантаженнях.

Перші ознаки остеоартрозу - болі в суглобах, які затихають без навантаження. При прогресуванні хвороби - біль в суглобах не проходить і в спокої, посилюючись при навантаженні, потім починаються хворобливість по ночах і з'являється набряклість в суглобах з підвищенням температури. Ця недуга може розвиватися в будь-якому суглобі. Остеоартроз - це хронічне дистрофічне захворювання суглобів, що є частою причиною тимчасової, а іноді повної втрати працездатності. За підрахунками: остеоартроз страждають 1-2% населення до 45 років, і 15-85% людей більшого віку. Це актуальна проблема сьогоднішнього дня: адже за останнє десятиліття показник непрацездатності населення в зв'язку з артрозом збільшилася в три рази. Найпоширеніший артроз - це гонартроз (деформуючий артроз) колінного суглоба. При виникнення деформуючого артрозу колінного суглоба з'являються неприємні відчуття в області коліна, ускладнення при вставанні, хворобливість при ходьбі. Рентгенологічно візуалізується зниження висоти суглобової щілини, крайові кісткові розростання в суглобах.

Наверх