ГО ЛОПО «Спонділаклуб»
Медичний центр «Хвороб хребта та суглобів»
Записатися на прийом
x

Запис на прийом

Бажана дата прийому

ГоловнаМи лікуємо ➠ Кіфоз

Кіфоз

Кіфоз є дуже поширеним захворюванням, а саме викривлення верхнього відділу хребта. Як правило це недуга набувається, а й спадковість теж може стати причиною кіфоза. Важливо розрізняти фізіологічний кіфоз, який спостерігається в нормі у дорослих (грудної і крижовий), і патологічний кіфоз, що розвивається внаслідок захворювань (наприклад, рахіту, туберкульозного ураження одного або декількох хребців), травми хребта і порушень постави.

Найпоширеніший - це кіфоз грудного відділу хребта. Людина яка хворіє на цю недугу як правило постійно горбиться або сутулиться, плечі нахилені вперед і донизу, грудна клітка звужена, дихальна діафрагма опускається донизу, тому верхня частина тулуба у хворого завжди нахилена в перед.

Класифікація кифоза: кіфоз вроджений (аномалія розвитку передніх відділів тіл хребців); кіфоз генотипічний (спадковий Кіфоз); кіфоз компресійний (компресійний перелом тіл одного або декількох хребців); кіфоз мобільний (слабкість м'язів спини); кіфоз рахітний (розвивається у дітей другого півріччя життя і хворих на рахіт); кіфоз старечий (вікові дегенеративно-дистрофічні зміни); кіфоз тотальний (при Хворобі Бехтерева); кіфоз туберкульозний (при туберкульозному спондиліті); кіфоз кутовий (форма компресійного і туберкульозного кіфозу) - Кіфоз фізіологічний (при нормальному розвитку хребта).

Прояви кіфозу в першу чергу впливає на деформацію грудної клітки, що можна помітити неозброєним оком. Підтвердити діагноз можна тільки за допомогою рентгенографії. Без рентгенографії неможливо визначити ступінь вираженості захворювання. Найчастіше виражений неозброєним оком кіфоз рентгенологічно незначний. Це багато в чому обумовлюється особливостями статури хворого.

Наверх