ГО ЛОПО «Спонділаклуб»
Медичний центр «Хвороб хребта та суглобів»
Записатися на прийом
x

Запис на прийом

Бажана дата прийому

ГоловнаМи лікуємо ➠ Коксартроз

Коксартроз

Коксартроз - деформуючий артроз тазостегнового суглоба. Захворювання є лідером серед дегенеративно-дистрофічних захворювань опорно-рухового апарату (також Коксартроз можуть називати на остеоартроз тазостегнового суглоба). Тазостегновий суглоб є найбільшим в організмі людини, він відчуває величезне навантаження, і тому поразка саме цього суглоба займає перше місце серед захворювань руйнуючих кістковий апарат людини.

В нормі здоровий тазостегновий суглоб схожий на кулю, який покритий хрящем. Він тазостегновий суглоб, рухається завдяки «мастилі», якій заповнена порожнина суглоба. Зміни в суглобовії рідині призводять до того, що хрящ не отримує достатньої кількості цього мастила. Внаслідок цього тертя суглобів збільшується, хрящова тканина починає стоншується, що призводить до деформації хрящів.

Причин появи даної хвороби насправді дуже багато: порушення кровообігу в суглобі; механічні фактори, що викликають перевантаження суглоба (професійні спортсмени, люди з надмірною масою тіла); біохімічні зміни в хрящі (порушення метаболізму в організмі людини, гормональні зміни); травми (переломи таза, переломи шийного відділу хребта і травматичні вивихи); асептичний некроз головки тазостегнової кістки; інфекційні процеси і запалення суглобів; патології хребетного стовпа (сколіоз, кіфоз) і стопи (плоскостопість); вроджений вивих стегна; вроджені дисплазії (порушення розвитку суглобів); вік; схильність і спадковість організму (слабкість скелета, особливості будови хрящової тканини та обміну речовин).

Виділяють первинну і вторинну форми захворювання. При первинному коксартрозе кажуть в тих випадках, коли причину його розвитку виявити не вдалося. Вторинний коксартроз тазостегнового суглоба є наслідком інших захворювань. Спільними симптомами захворювання є: біль в ураженому суглобі; біль в коліні; пахової області; скутість рухів; кульгування; вкорочення нижньої кінцівки.

Також виділяють ступені коксартрозу. Ступінь прояву симптомів коксартрозу залежить від стадії хвороби.

Коксартроз I ступеня - це початкова стадія захворювання, яка характеризується болем в суглобі і стегні, іноді в коліні, болі виникають після фізичного навантаження і стихають після відпочинку. Рухливість суглоба не обмежена і немає порушень ходи. На цьому етапі ще можна зупинити процес руйнування і деформації суглоба і зберегти його функції в повному обсязі.

Коксартроз II ступеня. Стрімкий прогрес процесу, інтенсивність болю посилюється. Біль віддає в коліно, пахову область, і виникає навіть у спокої. Відпочинок після фізичних навантажень не приносить полегшення, а тривала ходьба або біг викликають кульгавість. У цій стадії захворювання відбувається порушення функцій суглоба, обмежується його рухливість, наростає втрата м'язової сили кінцівки.

Коксартроз III ступеня. Постійні болі в суглобі. Хворі часто скаржаться на біль у всій нижньої кінцівки, яка турбує їх навіть вночі. Різко виражене обмеження рухливості суглоба, атрофії м'язів стегна, гомілки і сідниці. Через слабість м'язів стегна відбувається зміщення тазу, що призводить до вкорочення хворої кінцівки і вираженої кульгавості.

Обстеження грунтується на даних анамнезу і результатах рентгенологічного дослідження тазостегнового суглоба.

Наверх