Міжхребцева грижа досить поширений недуга в наш час. Грижа міжхребцевих дисків - це зміщення пульпозного ядра міжхребцевого диска з розривом фіброзного кільця.
Найчастіше страждає хребет в районі попереково-крижового відділу, за ним слід шийний відділ хребта і досить рідко зустрічаються Грижі в грудному відділі.
Як правило міжхребетні грижі не вимагають хірургічного втручання, але це залежить від стадії і ступеня захворювання.
Причини появи міжхребцевої грижі досить банальні - в першу чергу це вік. У зону ризику потрапляє населення у віці 35-45 років так як цей період найактивніший для старіння і дегенерації дисків. Все та ж сидяча робота і фізичні навантаження, причому для освіти грижі може вистачити одноразової навантаження на хребет, наприклад ривка або різкого руху. Не можна залишити без уваги і те чим ми харчуємося так як від цього на пряму залежить стан наших міжхребцевих дисків. Також зайву вагу і занадто велике зростання можуть бути причинами цієї недуги як і ще одне важлива - це куріння тютюну.
Прояв грижі в попереково-крижовому відділі хребта: гострий біль в місці ураженого диска посилюється при навантаженні; біль віддає в стегна, сідниці і гомілки; оніміння та поколювання, слабкість в обох ногах; дисфункція тазових органів - сечовипускання, дефекації і потенції.
Прояв грижі в шийному відділі хребта: біль віддають в плечі і руки; підйом артеріального тиску; запаморочення, дезорієнтація; оніміння пальців рук.
Клінічні прояви грижі міжхребцевих дисків у грудному відділі хребта в основному відбуваються під час тривалої роботи в незручній позі і супроводжуються постійними болями в грудному відділі. Підводячи підсумки можна виділити основні причини появи міжхребцевих гриж дисків: вік (в зоні ризику потрапляє населення у віці 35-45 років, так як цей період найактивніший для старіння і дегенерації дисків); сидяча робота; фізичні навантаження (для утворення грижі може вистачити одноразової навантаження на хребет - наприклад ривок або різкий рух); живлення; зайву вагу або занадто велике зростання; куріння.