ГО ЛОПО «Спонділаклуб»
Медичний центр «Хвороб хребта та суглобів»
Записатися на прийом
x

Запис на прийом

Бажана дата прийому

ГоловнаМи лікуємо ➠ Протрузія міжхребцевих дисків

Протрузія міжхребцевих дисків

Портрузія - найбільш часта форма дегенерації диска, що призводить до появи болів в спині. Найчастішими причинами виникнення Протрузії диска є вікові зміни і травми хребта (відбувається зниження висоти диска і появі його «опуклості», який виступає диск іноді буває непоміченим, якщо не впливає на сусідні нервові закінчення). В здоровому хребті диски м'які і податливі, овальні за формою і мають губчасту структуру і виступають як амортизуючі елементи для всього організму.

З віком диски псуються, втрачають вологу, зношуються, відбувається вибухне їх за межі нормального розташування, формуються опуклості, що виступають за межі їх природних анатомічних положень в хребті. Після завершення періоду росту людини міжхребцеві диски починають отримувати харчування тільки від навколишніх тканин. Якщо ж в оточуючих хребет тканинах кровообіг недостатньо (гіподинамія, порушення обмінних процесів організму і т.д.) або диск відчуває надмірні навантаження - пульпозное ядро, яке міститься всередині диска втрачає вологу, фрагментируется і починає тиснути на зовнішні фіброзно-пружні стінки, які, в свою чергу, втрачають еластичність. Це послаблює диски і робить їх більш уразливими до навантажень.

Якщо говорити коротко то протрузія диска - це коли диск має опуклість, але зовнішні шари фіброзного кільця ще цілі. Дискові виступи можуть займати до 180 градусів або менше від окружності диска. Наступним етапом в дегенеративних змінах хребта є грижа диска. При грижі диска - пошкоджується фіброзне кільце, при цьому вміст пульпозного ядра може вийти за межі фіброзного кільця.

Виникнення протрузії (вибухання) диска призводить до впливу на корінці і спинний мозок, що тягне за собою наступні симптоми: біль, оніміння; поколювання в кінцівках; попереково-крижовий радикуліт; скутість або хворобливість; втрата еластичності і мобільності; хронічний біль в спині; слабкість в м'язах; головні болі, симптоми порушення кровообігу в голові і т.д.

Симптоматика цього захворювання є досить індивідуальною. Вона залежить від локалізації і причини пошкодження диска.

Наверх