ГО ЛОПО «Спонділаклуб»
Медичний центр «Хвороб хребта та суглобів»
Записатися на прийом
x

Запис на прийом

Бажана дата прийому

ГоловнаМи лікуємо ➠ Остеохондроз

Остеохондроз

Остеохондроз - це дистрофічні ураження суглобового хряща. Ця недуга може розвинутися абсолютно в будь-якому суглобі, але найчастіше вражаються міжхребетні диски (шийний, грудний і поперековий остеохондроз). Першопричиною остеохондрозу хребта є те, що більшу частину часу людина проводить в сидячому положенні і це призводить до розвитку дегенеративно-дистрофічних процесів в хрящах суглобів. Як правило хвороба проявляється у осіб старше 35 років і якщо не зайнятися лікуванням, причому найсерйознішим чином, наслідки можуть бути сумними. Ми Вам наполегливо рекомендуємо стежити за своїм здоров'ям і якщо раптом Ви відчули біль у спині - негайно зверніться за консультацією до наших фахівців.

Давайте розглянемо основні причини остеохондрозу: малорухливий, сидячий спосіб життя; перенесені травми хребта; зайва вага; спадковість (генетична схильність); інфекційні захворювання, інтоксикація; робота пов'язана з підйомом тягарів; надмірні фізичні навантаження.

Причиною виникнення остеохондрозу є навіть неправильне харчування і несприятливе навколишнє середовище. Ваше незручне взуття теж може привести до остеохондрозу так як викликає захворювання стоп, що веде до перевантаження хребта. Особливо ризикують жінки які ходять у взутті на високих підборах.

Розглянемо основні симптоми остеохондрозу: ниючий біль в спині, причому постійна; відчуття оніміння кінцівок, ломота; спазми м'язів; біль в грудній клітці, в області серця; болю в руках, плечах, головні болі; біль в попереку. В окремих випадках симптоми остеохондрозу можуть супроводжуватися шумом в голові, запамороченням, миготінням «мушок», кольорових плям перед очима у поєднанні з пекучим пульсуючої головним болем. Остеохондроз хребта ставитися до числа надзвичайно поширених захворювань. Він зустрічається у всіх країнах світу з різними кліматичними умовами.

Остеохондроз привертає увагу наших і зарубіжних лікарів різних спеціальностей. Після 30 років кожен 5-й чоловік в світі страждає на радикуліт, який є одним із проявів Остеохондрозу. Остеохондроз хребта виявляється, за даними різних авторів, у 30-80% дорослого населення. Це захворювання вражає людей в найбільш працездатному віці. Одним з найважливіших факторів цієї хвороби, є рід професійних занять, характер і умови праці. Улюблена локалізація остеохондрозу - нижньошийних і ніжньопоясничний відділ хребта, вони відчувають найбільші навантаження і володіють великим обсягом руху. Велике значення при цій хворобі мають травми хребта і ударів, спадковість і аутоімунного походження, переохолодження і малорухливий спосіб життя.

Під впливом різних етіологічних факторів погіршується кровопостачання і живлення дисків, розвивається гіпоксія тканин. В першу чергу страждає пульпозне ядро ??міжхребцевого диска. Яке зазнало втрат пружність, фіброзне кільце, витягується за межі своїх кордонів і розвивається протрузія диска, потім грижі і секвестри, що призводить до оперативного лікування.

Виділяють чотири періоди в розвитку остеохондрозу: внутрішньодисковий переміщення пульпозного ядра; нестійкість сегмента (патологічна рухливість); повний розрив фіброзного кільця; поширення дегенеративного процесу на інші елементи хребетного сегмента.

Стеноз (звуження) міжхребцевих отворів може віддавати біль (віддавати) у внутрішні органи грудного, поперекового і тазових відділів і провокувати їх захворювання (вісцеропатії). Лікування Остеохондрозу - чималі труднощі. В першу чергу потрібно призупинити прогресування патологічних змін у хребті.

Наверх