ГО ЛОПО «Спонділаклуб»
Медичний центр «Хвороб хребта та суглобів»
Записатися на прийом
x

Запис на прийом

Бажана дата прийому

ГоловнаМи лікуємо ➠ Остеопороз

Остеопороз

Остеопороз - це захворювання скелетної системи організму, яке характеризується зниженням щільності кісток і високим коефіцієнтом розвитку переломів. Причиною розвитку недуги є порушення фосфорно-кальцієвого обміну. До групи ризику входять люди похилого віку, з малою масою тіла, з генетичними захворюваннями. Причин виділяють дуже багато, але основними є: зловживання алкоголем, неспортивний образ життя, малорухливість, часті дієти, погане, незбалансоване харчування, довгий час застосування фармацевтичних препаратів (гормонів), період клімаксу, інфекційні, хронічні захворювання, патології матки.

Остеопороз ділять на первинний і вторинний. При первинному остеопорозі в групу ризику потрапляють в основному жінки після 50 і з наявністю захворювань матки і яєчників. Вторинний остеопороз розвивається в результаті деформації кісткової тканини. Причинами можуть послужити патології щитовидної залози і онкологічні освіти. Остеопороз ділять за місцем локалізації: остеопороз хребта, стоп, тазостегновий, колінний і навколосуглобовий.

Недуга має 4 ступеня, які характеризуються певними симптомами. 1 стадія - визначають тільки по рентгенологічному знімку. Видно зменшення тіні. 2 стадія - легка ступінь, невелике витончення кісткової тканини. 3 стадія - що деформують зміни на деяких ділянках хребта, візуально на спині росте горб. 4 стадія - кісткова система на знімку майже прозора. Це дуже небезпечна стадія розвитку недуги. Переломи та пошкодження можливі при невеликих ударах.

На перших етапах розвитку хвороби симптоми не помітні, але з прогресуванням остеопорозу спостерігаються такі: розшарування нігтів, біль в спині, ногах, часті переломи, викривлення хребта, м'язова слабкість, біль між лопаток.

Щоб виявити захворювання проводять діагностичні методи: УЗД, рентгенографія, обстеження у фахівців (гінеколог, ендокринолог), КТ, МРТ, біохімічний аналіз крові. Проводять комплексну терапію - це дієта, лікувальна фізкультура, фізіотерапевтичні процедури, прийом медикаментозних препаратів, гормональна терапія. Після зняття гострого періоду, проводять відновлення або реабілітацію. Тільки при дотриманні всіх правил лікування можна послабити процес розвитку остеопорозу.

Наверх