ГО ЛОПО «Спонділаклуб»
Медичний центр «Хвороб хребта та суглобів»
Записатися на прийом
x

Запис на прийом

Бажана дата прийому

ГоловнаМи лікуємо ➠ Тендиніт

Тендиніт

Тендиніт - це запальний процес сухожилля. Тендиніт ділиться на гострий і хронічний. В основному, недуга починається з тендовагініту або тендобурсіта. Хвороба вражає плечовий, колінний, тазостегновий, зап'ястний суглоби, ахіллове сухожилля.

Розрізняють декілька причин виникнення хвороби. Це можуть бути травми після спорту, неправильно сформована постава, подагра, ревматоїдний артрит, деформовані сухожилля, активна спортивна діяльність, перенесені інфекційні захворювання. Найчастіше, схильні до захворювання ті люди, які займаються важкою фізичною працею.

Симптоми тендиніта такі: сильний біль при рухах в суглобі (навіть при його дотику), почервоніння шкірного покриву і підвищення температури в місці запалення, при рухах в суглобі чути хрускіт, може спостерігатися відтік. Можуть бути і додаткові симптоми. Тому тендиніт часто плутають з артритом або звичайним запаленням зв'язок. Щоб точно знати діагноз і не допустити ускладнень, потрібно вчасно пройти діагностичні обстеження.

Тендиніт ділиться на чотири групи: асептичний, гнійний, осифікуючий, фіброзний. Асептичний розвивається після розривів судин і нервів. Лікування в основному консервативне. Гнійний тендиніт тягне за собою некроз сухожилля плюс атрофію ближніх тканин. Лікування тільки хірургічне. Після оссифікуючого тендиніта відбуваються незворотні процеси в сухожиллях. При фіброзній формі розвивається фіброзна тканина, яка атрофує волокна сухожилля. Проводять консервативне лікування.

Лікування захворювання залежить від ступеня і форми. У початковий період призначають холод і туге бинтування. В основу лікування входять знеболюючі та нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ). У важких випадках призначають антибіотикотерапію. Застосовують ще спиртові компреси, які дають зігріваючий ефект.

Доктор може порекомендувати пройти фізіотерапію: електрофорез, ультрафонофорез, діадінамотерепію. Давати фізичне навантаження на місце ураження не можна. Проводять і оперативне лікування: зшивання, прикріплення до іншого сухожилля або подовження. Після хірургічного втручання йде реабілітаційний період. Обов'язково потрібно проводити профілактику захворювання. Після важкої фізичної роботи робити масаж, використовувати крему і мазі з розслаблюючим ефектом.

Наверх