ГО ЛОПО «Спонділаклуб»
Медичний центр «Хвороб хребта та суглобів»
Записатися на прийом
x

Запис на прийом

Бажана дата прийому

ГоловнаМи лікуємо ➠ Біль у спині (Дорсалгія)

Біль у спині (Дорсалгія)

Біль у спині, або Дорсалгія (dorsalis - спина + algos - біль - лат.) Причини виникнення можуть бути різними і можуть мати різний характер - це може бути гострий простріл (Люмбаго), тривалі, хронічні болі, сильні або помірно сильні. Основним механізмом є роздратування нервових волокон спинного мозку, а також м'язову напругу (Гипертонус) і спазми спинних м'язів, в зв'язку з чим виникає біль в спині.

Причина вертеброгенних болів в спині - защемлення корінців спинномозкових нервів, за яким зазвичай слід їх запалення - радикуліт. Защемлення нервів може локалізуватися між хребцями (компресійний радикуліт) або в місці випинання міжхребцевого диска (дискогенний радикуліт). В обох випадках, якщо тільки немає випадкового зміщення хребців, виникнення болю в спині передує дистрофічна зміна тканин міжхребцевих дисків, або остеохондроз. Крім того, cпазмування м'язів викликає спазми кровоносних судин, що призводить до погіршення харчування тканин дисків.

В результаті цього міжхребцеві диски всихають, розплющуються, зазор між сусідніми хребцями зменшується, що і призводить до затиснутого нервових закінчень і болю в спині. Наступний етап захворювання - випинання диска (протрузія), а потім і розрив фіброзного кільця і ??випадання ядра диска - міжхребцева грижа. Як перше, так і друге призводить до компресії нервових закінчень і гострого нападу болю в спині (дорсалгії).

Цей напад болю викликає рефлекторне стиснення м'язів посилює проблему. Нарешті, нервові закінченнях, що ще більше можуть піддаватися затиснуті самими спазмованними м'язами, що знову ж таки призводить до болю в спині. Як бачимо, при будь-якому з цих сценаріїв, саме cпазмування спинних м'язів є головним чинником виникнення дорсалгии - болі в області спини.

При виникненні дорсалгії, основними методами для визначення причини захворювання є рентгенографія хребта, магнітно-резонансна та комп'ютерна томографія.

Наверх